CP/M to system operacyjny dla mikrokomputerów z procesorem Z80 i 8080, popularny w latach 80-tych. Dzięki modułowej budowie łatwo go przystosować do pracy na różnych platformach, dlatego CP/M był dostępny na komputerach wielu różnych producentów. Także programiści mogli tworzyć oprogramowanie uniwersalne, uruchamialne na każdym sprzęcie z systemem CP/M. Powstało sporo programów, głównie użytkowych, z których część można było zaliczyć do kategorii oprogramowania profesjonalnego. Niektóre z nich (np. Turbo Pascal, Wordstar, dBase) stały się prawdziwymi hitami.
Komputery z procesorami innymi niż Z80/8080 nie miały możliwości uruchamiania systemu CP/M. Ich użytkownicy mogli więc tylko pomarzyć o popularnych programach dostępnych pod tym systemem. Pojawiły się więc "przystawki", zawierające procesor Z80 i umożliwiające pracę w CP/M. Dla małego Atari były to np. moduły ATR8000, 1060 czy prototyp karty CP/M do 1090. Komputer Atari pełni tutaj głównie rolę terminala.
Niniejsza strona dotyczy systemu Indus CP/M dla stacji dysków Indus GT, LDW Super 2000 i CA-2001. Do tej pory o takiej możliwości tych dwu ostatnich stacji nikt nie wiedział (producent zapewne także ;)), zaś dla Indusa GT wymagana była karta RamCharger, której do dziś zachowały się śladowe ilości.